Koreański sekret

azjatycka pielęgnacja włosów

Zgodnie z azjatycką filozofią, zadbana kobieta powinna mieć zdrowe i lśniące włosy, a to marzenie każdej z nas niezależnie od wieku i kraju z jakiego pochodzimy.
W okresie jesienno-zimowym kiedy warunki pogodowe zmuszają nas do okrywania głowy, a ogrzewanie w domach je przesusza – potrzebujemy wsparcia w postaci odpowiednich środków pielęgnacyjnych. Aby wydobyć naturalne piękno naszych włosów należy zafundować im intensywną regenerację. Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi i lśniącymi włosami wypróbuj koreański rytuał beauty.

Azjatyckie kobiety uwielbiają dbać o siebie i poświęcają dużo czasu pielęgnacji skóry i włosów. To co najważniejsze w podejściu do kosmetyki to zapobieganie a nie tuszowanie niedoskonałości. Piękny wygląd włosów i dobra kondycja skóry głowy są dla nich sprawą niezwykle ważną. Według filozofii azjatyckiej najważniejsza jest prawidłowa pielęgnacja skóry głowy, a jeśli jest ona zadbana włosy zabłysną swoim prawdziwym pięknem.


mycie włosów

W Azji uważa się, że tak jak myjemy codziennie całe ciało tak samo powinniśmy podchodzić do pielęgnacji skóry głowy. Przetłuszczone włosy i zanieczyszczenia które znajdują się na skórze głowy zatykają pory, powodując większe obciążenie cebulek włosów. Wówczas nie otrzymują one wystarczająco dużo składników odżywczych aby rosnąć. Może to również powodować skłonność do przetłuszczania się i wypadania włosów. Skóra głowy staje się czerwona i podrażniona.
Celem prawidłowej pielęgnacji jest poprawa stanu skóry głowy, jej ukrwienia, a przez to rewitalizację cebulek włosowych.
Podczas codziennego mycia włosów powinno się delikatnie masować skórę głowy aby stymulować lepsze ukrwienie przez co również włosy staną się czyste, świeże, lekkie i puszyste.


nakładanie szamponu na skórę głowy

Według azjatyckich zasad włosy należy myć tak często jak tego potrzebują (nawet codziennie). Generalna zasada azjatyckiej pielęgnacji włosów polega na nakładaniu szamponu jedynie na skórę głowy, a powstała piana powstająca podczas mycia oczyści również włosy. Natomiast odżywki i płukanki stosujemy tylko na włosy.


dobór odpowiedniego szamponu i odżywki

Niezwykle ważne jest prawidłowe dobranie produktów do pielęgnacji włosów i skóry głowy.
Ze względu na różnorodne potrzeby oraz wymagania możemy wybierać spośród szerokiej oferty szamponów:
• regenerujących i rewitalizujących,
• nawilżających i nadających połysk,
• dogłębnie odżywiających,
• do pielęgnacji podrażnionej skóry głowy,
• do włosów z problemami (przetłuszczających się, ze skłonnością do łupieżu czy do wypadania).


nakładanie mniejszej ilości szamponu

Nakładanie zbyt dużej ilości szamponu wbrew pozorom nie wpływa pozytywnie na stan i wygląd włosów, a może doprowadzić do wysuszenia skóry głowy. Włosy mogą się przez to elektryzować i puszyć. Jeśli chcemy jak najlepiej potraktować skórę głowy umyjmy ją dwa razy, ale używając małej ilości szamponu.
Oryginalne koreańskie szampony Kerasys są bardzo wydajne, mają delikatną kremową konsystencję i wystarczy nanieść niewielką ilość aby uzyskać pożądany efekt.


nakładanie odżywki

Wieloetapowa azjatycka pielęgnacja włosów sugeruje po umyciu skóry głowy nałożyć na włosy odżywkę, płukankę lub serum. Odżywkę nakłada się tylko na włosy, na przesuszone i rozdwajające się końcówki. Najlepiej nakładać je na delikatnie osuszone ręcznikiem włosy jednak nie od nasady włosów ale w dół od linii uszu.